Blibioteka Główna

Dane adresowe:

Wydawnictwo Naukowe
Akademia Techniczno-Humanistyczna:

43-309 Bielsko-Biała
ul. Willowa 2, bud. D, pokoje 4,6,9
tel./fax +48 (33) 8279268
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • Wydawnictwo Naukowe ATH

MIŁOSZ. DYSKURSY

Publikacje
394
46,41 zł (w tym 5% VAT)
miękka
2016

„Cechą rozpoznawczą prezentowanego tomu jest jego wewnętrzna różnorodność i polifoniczność. Znalazły się w nim teksty reprezentujące nurt miłoszologii konserwatywnej, na przykład rzetelnie napisane artykuły historycznoliterackie pokazujące Miłosza w interpersonalnych relacjach z innymi ważnymi osobowościami XX wieku: Gustawem Herlingiem-Grudzińskim, Jerzym Turowiczem, Tadeuszem Różewiczem, Janem Pawłem II, Stanisławem Brzozowskim, Kazimierzem Brandysem czy Tomasem Mertonem. Są też analizy oparte w głównej mierze na fenomenologiczno-hermeneutycznej metodzie dialogu z tekstami noblisty, jak i te, których autorzy posiłkują się metodami wypracowanymi przez różne nurty Nowej humanistyki, takie jak sekularyzm, postsekularyzm, krytyka feministyczna, neopsychoanaliza. (...)

Mamy nadzieję, że zamieszczone w tomie Miłosz. Dyskursy teksty znajdą uznanie nie tylko miłoszologów i staną się punktem odniesienia do dalszych, wieloaspektowych badań nad literacką spuścizną Czesława Miłosza”

 
(ze wstępu prof. ATH dr. hab. Marka Bernackiego)

Najnowsze pozycje

Poetyka gestów. Język – li...
Poetyka gestów. Język – li...
Jarosław Pacuła, Lidia Romaniszyn-Ziomek, Tomasz Bielak
Monografie
W kontakcie
W kontakcie
red. naukowa Jarosław Pacuła i Katarzyna Ożańska-Ponikwia
Publikacje
Wydziały
Jednostki międzywydziałowe
Przydatne linki