Blibioteka Główna

Dane adresowe:

Wydawnictwo Naukowe
Akademia Techniczno-Humanistyczna:

43-309 Bielsko-Biała
ul. Willowa 2, bud. B,
pokój 114 (I p.)
tel./fax +48 (33) 8279268
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Modelowanie lin, riserów i żurawi metodą sztywnych elementów skończonych

Monografie
Łukasz Drąg
129
63,61 PLN + 5% VAT
miękka
2017

Z recenzji dra hab. inż. Andrzeja Maczyńskiego, Prof. ATH:

...„Monografia dra inż. Łukasza Drąga „Modelowanie lin, riserów i żurawi metodą sztywnych elementów skończonych stanowi kolejny krok w rozwoju polskiej metody modelowania dynamiki układów mechanicznych – metody sztywnych elementów skończonych. Jest kontynuacja prac realizowanych w tym zakresie od wielu lat w ośrodku bielskim, w zespole pracującym pod kierownictwem prof. Wojciecha. W mojej opinii stanowi wartościowy wkład w rozwój metody i jej popularyzację...."

Z recenzji dra hab. inż. Piotra Pawełko:

...„Przemysł offshore skupia swoją uwagę z jednej strony na produkcji urządzeń do pracy na morzu, z drugiej na ich eksploatacji. Istotnymi elementami w technice offshore'owej są liny i risery. O ile zastosowanie lin i żurawi jest ogólnie znane, to riser stanowi elastyczny system rur stanowiący niejako przedłużenie nad powierzchnię wody otworu wiertniczego z dna akwenu. Ich modelowanie zarówno w zakresie statyki jak i dynamiki jest bardzo istotne ze względu na zachowanie układu, w którym są zastosowane, jak i jego systemu sterowania....
...„W opiniowanej rozprawie podjęto zagadnienie modelowania takich układów proponując ich rozwiązanie w tzw. zmodyfikowanej metodzie sztywnych elementów skończonych...."
Wydziały
Jednostki międzywydziałowe
Przydatne linki