Blibioteka Główna

Dane adresowe:

Wydawnictwo Naukowe
Akademia Techniczno-Humanistyczna:

43-309 Bielsko-Biała
ul. Willowa 2, bud. B,
pokój 114 (I p.)
tel./fax +48 (33) 8279268
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Poetyka gestów. Język – literatura – kultura

Monografie
130
30,77 zł (+5% VAT)
miękka
2014

„Komunikacja i Język" to seria wydawnicza Katedry Teorii i Praktyk Komunikacji, zainicjowana i redagowana przez Jarosława Pacułę. Funkcjonuje jako forum wymiany myśli na temat zjawisk związanych z szeroko rozumianą komunikacją (komunikowaniem [się]). To właśnie różnorodne spojrzenie na kwestię komunikacji i różnorakie pojmowanie języka stanowi istotę KiJ-a: choć każdy tom poświęcony jest jakiemuś „uściślonemu" tematowi, to do publikacji zapraszani są autorzy reprezentujący różne dyscypliny humanistyki, mogący sobie pozwolić na „swoje", nawet odmienne od powszechnie akceptowanych i modnych, ujęcie danej kwestii. Zasada jest jedna: jeśli KiJ ma być forum (wymiany myśli, upowszechniania poglądów, swobody interpretacji, dyskusji nad...), to niech będzie ono otwarte. Przecież każdy KiJ ma dwa końce.
Poetyka gestów. Język – literatura – kultura to pierwszy tom serii. Teksty w nim zamieszczone skupiają się na geście jako pozawerbalnym sposobie komunikowania i komunikowania się. Na tom składa się jedenaście artykułów – siedem językoznawczych, trzy literaturoznawcze i jeden dotyczący społeczno-komunikacyjnych aspektów działań korporacji. Wśród autorów znajdują się między innymi: Igor Borkowski (SWPS), Jerzy Paszek (UŚ), Aneta Załazińska (UJ) i Anna Jelec (UAM). Teksty recenzowali: Tomasz Stępień (ATH), Katarzyna Skowronek (IJP PAN), Margerita Mładenowa i Walentyn Geszew (Uniwersytet Sofijski). Redaktorami tomu są: Tomasz Bielak, Lidia Romaniszyn-Ziomek, Jarosław Pacuła.
Wydziały
Jednostki międzywydziałowe
Przydatne linki