Blibioteka Główna

Dane adresowe:

Wydawnictwo Naukowe
Akademia Techniczno-Humanistyczna:

43-309 Bielsko-Biała
ul. Willowa 2, bud. B,
pokój 114 (I p.)
tel./fax +48 (33) 8279268
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Degradacja i ochrona zbiorników zaporowych na przykładzie kaskady Soły

Monografie
140
37,50 (+ 5% VAT)
twarda
2015

Z recenzji dra hab. inż. Henryka Kaszy, Prof. ATH
...... „Rozprawa dotyczy ważnego problemu, z którym człowiek współczesny spotyka się „na co dzień", tj. zjawiska postępującej degradacji wód płynących i stojących (w tym eutrofizacji zbiorników zaporowych) wywołanych głównie przez działalność człowieka. Autor opisuje główne przyczyny takich zagrożeń i identyfikuje ich źródła, a następnie podaje sposoby minimalizacji oddziaływania antropopresji na wody. Niniejsza monografia stanowić będzie cenną pozycję literatury o znaczeniu praktycznym, gdyż dotyczy konkretnego zespołu zbiorników zaporowych ze wskazaniem działań ochronnych dostosowanych do rzeczywistej i aktualnej sytuacji zlewniowej i zbiornikowej...."

Z recenzji dra inż. Arnošta Grmela, CSc
.... „Przedłożona monografia jest kompleksowym i interdyscyplinarnym dziełem autora, opisującym w wyczerpujący sposób opracowane zagadnienia i opisującym obok ogólnych treści i charakterystyk dotyczących funkcjonowania i ochrony silników zaporowych na rzece Sole – „ kaskada Soły" (zbiorniki: Tresna, Porąbka i Czaniec), zagrożenia dla zbiorników i działania ochronne. 
Monografia w całości i w detalach jest opracowana tak, że stanowi nie tylko obraz dokumentujący obecny stan jakości jednolitych wód kaskady Soły, ale jest również opracowaniem o doniosłym znaczeniu praktycznym, zawierającym kierunki dla podjęcia działań poprawiających ten stan....."
Wydziały
Jednostki międzywydziałowe
Przydatne linki